CMA Sertifikası
Sınav Konuları
Sık Sorulan Sorular
İletişim Bilgileri
CMA Logo
Ana Sayfa
CMA Sertifikası CMA Sertifikası

item  CMA Hazırlık Programı

item  Program Danışmanları

item  Kurumsal Katılımcılar

item  CMA Hazırlık Kaynakları

CMA Sertifikası

CMA Sertifikası Nedir? Neden Önemlidir?          

CMA Sertifikası, kurumsal finans yönetimi, stratejik finans yönetimi ve yönetim muhasebesi alanında dünyanın en önde gelen mesleki kuruluşlarından birisi olan ve dünya çapında 70.000'e yakın üyesi bulunan Institute of Management Accountants (IMA™) tarafından verilen ve uluslararası tanınırlığı olan profesyonel bir yetkinlik sertifikasıdır.

CMA Sertifikası (Certified Management Accountant) kurumsal finans yönetimi, finansal planlama, yönetim muhasebesi ve performans yönetimi, iç kontrol, risk yönetimi, finansal raporlama ve stratejik finans konularında bilgi yeterliliğini ölçmeye ve belgelemeye yönelik uluslararası geçerliliği olan bir sertifikadır. Sınav konuları arasında, finansal raporlama, finansal planlama, performans yönetimi, finansal kontrol, yönetim muhasebesi, maliyet yönetimi, iç kontrol, finansal analiz, stratejik planlama, kurumsal finansman, yatırım karar analizleri, karar verme teknikleri, risk yönetimi ve profesyonel etik yer almaktadır.

CMA Sertifikası Sahibi Olmanın Faydaları

  • Tüm dünyaca kabul görmüş bir sertifikasyonun sağladığı profesyonel prestij ve tanınırlık
  • Yöneticilik kariyeri yolunda profesyonellere kendilerini farklılaştırabilme olanağı
  • Dünyaca kabul görmüş bir programa dahil olarak geniş bir profesyonel iş ağı içinde bulunmak
  • Kurumsal Finans Yönetimi alanında profesyonel yetkinliklerin uluslararası tanınırlığını sağlamak
  • Uluslararası şirketlerin önem verdiği global sertifikaların kariyer planına katkısı
  • Finansal Yönetim konusund yeni gelişmeleri sürekli izleme olanağına sahip olmak


CMA Sertifikası ve Çalışanlarınızın Profesyonel Gelişimi


CMA Sertifika Programı, Finansal Yönetim eğitimleri konusunda Eğitim ve İnsan Kaynakları Bölümlerine çok önemli bir katkı sağlamaktadır. CMA Sertifika Programı, Finansal Yönetim alanında çalışan profesyoneller için uluslararası standartlarda oluşturulmuş, materyalleri sürekli geliştirilen ve güncellenen, içeriği günün koşullarına göre yenilenen ve program sonunda katılımcıların profesyonel gelişiminin objektif bir şekilde ölçümlenebileceği mükemmel bir Finansal Yönetim programıdır.

Böylece, Kurumsal Finans Yönetimi alanında organize etmeyi planladıkları eğitim programları için Eğitim İhtiyaç Analizi (Training Need Analysis - TNA), eğitim içerik Çalışması, eğitim materyali geliştirme ve Eğitim Etkililiği Analizi (TEA - Training Effectiveness Analysis) gibi yoğun emek, planlama ve izleme süreçleri gerektiren çalışmalara büyük oranda gereksinim kalmamaktadır. CMA Sertifikası program içeriği ile ilgili olarak IMA™ tarafından hazırlanan CMA Sertifika Program içeriği dokümanına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

CMA Sertifikası Hazırlık Programına kayıt olmak için aşağıda yer alan Online Kayıt bağlantısına tıklayabilisiniz. Ayrıntılı bilgi için Sıkça Sorulan Sorular sayfasını inceleyebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CMA Online

CMA Sertifikası Genel değerlendirme 4.8 / 5 214 oy.

© 2018 CMA Türkiye Program Ofisi

Yasal Bildirimler | Bize Ulaşın